Sağlıklı temel yapılarda önemli detaylar prefabrik

mor-prebaril

Binalarımızın ilerde bi tehlike yaşamaması için sağlıklı etütlü araştırıp masrafdan kaçmadan itinalı bir şekilde yapmamız gerekiyor. Şimdi ise benim kendi araştırmalarım sonucunda elde ettiğim bilgileri verecem.
Zemin suyu hidrolik kanunlarına uyarak, sükünette iken herhangi bi noktada üstündeki su derinliğine uygun bir basıç taşır. prefabrik
Belli joolojik şartlarda, sualtı seviyesinde süreksizlik olabilir.
– Dayanıklılık (stability) ve erişilebilirlik (accessibility): Yapı sisteminin deprem, fırtına, vb. doğal olaylar karşısında kullanıcı sağlığını etkilemeyecek dayanıklılıkta ve kullanıcı eylemlerinin kolaylıkla ve güvenle gerçekleştirilebilmesini sağlayacak kullanışlılıkta olması.
– İç hava kalitesi: Uygun malzeme kullanarak yapı içinde ortaya çıkabilecek hava kirlilik düzeyinin azaltılması ve kirletici kaynaklarının yok edilmesi, doğal veya mekanik havalandırma yöntemleriyle kirli iç havanın yenilenmesi, temizlenmesi.
2. Enerji Etkinliği

-Yapının termal performansı: Yapı kabuk alanının azaltılması, daha etkin yalıtım ve yüksek düzeyde hava sızdırmaz bağlantılar uygulanarak yapı kabuğunun geliştirilmesi, yüksek performanslı pencerelerin kullanılması.

-Isıtma, soğutma ve havalandırma enerjisi: Yapıda uygun ve etkin enerji kaynaklarının kullanılması ve yeterli kapasiteye sahip yüksek etkinlikli ekipmanların sağlanması.

-Yenilenebilir (renewable) enerji teknolojileri: Yapıya soğuk aylar süresince güneş enerjisi kazandırmak ve sıcak aylar süresince soğutma ve doğal havalandırma imkanı sağlamak amacıyla uygun pencere yerleşimlerinin ve yapı yönlendirmesinin belirlenmesi.

-Elektrik tüketimi ve maksimum talep: Maksimum elektrik talebi dönemlerinde (genellikle sabah saatleri ve erken akşam saatleri) tüketimi aza indirmek amacıyla enerji kullanımına yönelik denetimlerin oluşturulması, etkin aygıtların ve aydınlatıcıların kullanılması. prefabrik
5. Ekonomiklik

-Uygun Maliyet: Hem elde etme hem de kullanma maliyeti ekonomik olan uygun yapıların gerçekleştirilmesi.

-Yapım endüstrisinin uygulanabilirliği: Ülkenin ekonomik, coğrafi ve iklimsel koşullarına uyabilir, basit fakat etkin yapım yöntemlerine yönelme.

-Flexibility (değişebilirlik): Yapının farklı ihtiyaçlara göre yeniden düzenlenmesini ve kullanımını mümkün kılabilecek tasarım ve yapım yöntemlerinin kullanılması, yapıya gelecekte oluşabilecek olası değişikliklerin ucuz maliyetle gerçekleştirilebileceği nitelik kazandırılması.

-Uygun pazar sağlanması: Yapı üretiminde kullanıcıların yapıya yönelik gerçek ihtiyaçlarının ve taleplerinin, yapı konusundaki anlayışlarının, demografik ve sosyoekonomik farklılıklarının dikkate alınması.

DETAYLAR VE FİYATLAR İÇİN İLETİŞİM FORMU

  Ad Soyad(gerekli)

  Telefon

  Email

  Mesajınız

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir