Prefabrik Konut Modelleri

Bu yazımızda sizlere prefabrik konut modellerimizin fotoğraflarını paylaşacağız ve prefabrik evlerin özelliklerine kısaca değineceğiz. Öncelikle prefabrik evler son yılların trend konutları olarak göze çarpıyor. Prefabrik konutlar apartman hayatından sıkılan, sadece kendi bahçesi içerisinde müstakil bir evde yaşama hayali kuranlar için ideal yapılar oluşturmakta.

Prefabrik konutlarımız 80 kg/m² kar yükü, 90 km/h rüzgar hızı, 1. derece deprem şartları ve 3. iklim bölgesi esas alınarak üretilmektir.İç ve dış duvarlar özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan ve 8x1250x2500 mm ebatlarında çift taraflı çimentolu yonga levhadan (betopan) imal edilir. Duvar birleşim elemanları olan özel U ve H profilleri paslanmaz galvaniz sacdan bükülerek özel kenet sistemi ile birleştirilir. Dış kapılar 90×200 cm ölçülerinde çelik kapı olarak imal edilir. İç kapılar 80×200 ölçülerinde paslanmaz galvaniz sac kasalı ahşap amerikan kapı olarak imal edilir.

Pencereler 120×100 cm ve vasistaslar 60×40 cm ölçülerinde PVC esaslı malzemeden 4+9+4 mm ısı camlı imal edilir. Çatı makasları, kirişler ve kolonlar özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan imal edilir. Bina boyunca her 125 cm de bir adet özel şekillendirilmiş çelik makas konulmakta olup makas üst yüzeyine 5×5 cm ölçülerinde 45 cm aralıklarla ahşap aşıklar monte edilir. Tavan kaplaması olarak 12 mm kalınlığında alçıpan levha kullanılır. Tavan yalıtımı olarak asma tavan alçıpanı üzerine 80 mm kalınlığında cam yünü serilir.

Çatı kaplaması olarak ahşap aşıklar üzerine boyasız galvaniz trapez sac uygulanır. Makas alın bölgesi pvc malzeme ile kaplanmaktadır. Dış metal yüzeyleri çift kat astar, çift kat sentetik yağlı boya ile boyanır. Dış betopan panel yüzeyleri akrilik dış cephe boyası ile boyanır. Elektrik tesisatı TSE damgalı PVC esaslı kablo kanalı kullanılarak panel üzerinden döşenir. Temiz su tesisatı TSE damgalı PVC esaslı FIRAT marka beyaz boru, pis su tesisatı PVC esaslı SARAL marka beyaz boru kullanılarak panel üzerinden döşenir.

Müşterilerimizin Sorumluluğundaki Faaliyetler

 • Zemin betonu, her türlü hafriyat işleri ve çevre düzenlemeleri.
 • Yapının kurulabilmesi için gerekli olan izinler.
 • Yapı ile zemin betonu arasındaki topraklama hattı.
 • Yapı harici dış bağlantılar (elektrik, pis su ve temiz su, sayaçlar vs.).
 • Isıtma ve soğutma tesisatları (kalorifer, klima vs.).
 • Malzemelerin montaj yerinde korunması.

Bazı Prefabrik Konut Modellerimiz :

DETAYLAR VE FİYATLAR İÇİN İLETİŞİM FORMU

  Ad Soyad(gerekli)

  Telefon

  Email

  Mesajınız

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir